Poranne ćwiczenia. Zobacz jak zmieniają ciało

Poranne ćwiczenia. Zobacz jak zmieniają ciało

Poranne ćwiczenia. Zobacz jak zmieniają ciało gdy...


trener fit opublikowane przez Rafał Szrajnert o Lipiec 31, 2019

Wedle wszelkich dostępnych badań wcześniejsze udanie się na spoczynek, a tym samym wczesna poranna pobudka ma duży wpływ na nasze zdrowie.Człowiek, który praktykuje ten rytm snu, jest zdrowszy, bardziej odporny, a nawet mądrzejszy. Dodatkowo ci z nas którzy wstają wczesnym rankiem, są bardziej wydajni, skuteczniejsi i mają dużo więcej energii niż tradycyjne śpiochy.


Wczesne wstawanie można dodatkowo połączyć z aktywnością fizyczną, a konkretnie z porannymi ćwiczeniami.To idealna pora na takie zajęcie. Wokół panuje bowiem cisza i spokój, a śpiący jeszcze domownicy nie rozpraszają nas podczas ćwiczeń. Te natomiast pozwolą nam na uzyskanie pozytywnej energii, która będzie towarzyszyć nam przez cały dzień.Dlatego warto poświęcić chwilę dla siebie i kiedy wszyscy jeszcze śpią oddać się porannej aktywności.Jednak poranny trening ma dużo więcej plusów niż tylko zagwarantowanie nam odpoczynku i komfortu.Przede wszystkim poranny trening sprawia, że czujesz się bardziej produktywny.Odbycie takiej wczesnej sesji powoduje, że w twojej świadomości pojawia się myśl, że mimo wczesnej pory, coś już udało się zrobić. Samozadowolenie inspirowane faktem, że w odróżnieniu od innych, śpiących jeszcze domowników, tobie udało się już wykonać pewną aktywność, sprawia, że czujemy się usatysfakcjonowani i bardziej zmotywowani do kolejnych działań w ciągu dnia.Tym większa jest nasza duma, im bardziej przeciwko nam była na przykład pogoda, która nie zachęcała do podniesienia się z łóżka.Wczesne wstawanie i trening sprawia, że więcej czasu możemy przeznaczyć na rodzinę. Szykowanie się do codziennych obowiązków, a zwłaszcza „ogarnianie” dzieci, w czasie kiedy wszyscy właśnie wstaję i w domu panuje rozgardiasz, nie jest szczególnie przyjemną perspektywą.Dużo wygodniej i bardziej komfortowo jest to zrobić w ciszy i spokoju. Dodatkowo trening poranny w przeciwieństwie do wieczornego pozwala nam na większe zaangażowanie się. Możemy go wykonać dokładniej i lepiej. Wieczorem zazwyczaj nie mamy już tyle siły i chęci.Nieważne jak wolno robisz postępy. Najważniejsze, że jesteś o krok dalej, niż ci, którzy siedzą w domu.Co chcemy osiągnąć?

Ranek pozwala nam też zredukować szansę na pominięcie treningu.

Jest niewielka szansa, że wcześnie rano stanie się coś nieoczekiwanego, co nie pozwoli nam na przeprowadzenie pełnego treningu ćwiczeń. W ciągu dnia takich sytuacji jest bardzo wiele.Może nam się przedłużyć spotkanie, może będziemy zmuszeni iść do dziecka do szkoły na wywiadówkę, a być może staniemy w korku. Wszystkie te przypadki sprawiają też, że czujemy się bardzo zmęczeni i ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę, jest dodatkowy wysiłek fizyczny, podczas ćwiczeń.Z tego samego powodu rano mamy też mniej stresu i nasz organizm oraz umysł jest gotowy do działania.Sam trening pozwala dodatkowo znacząco złagodzić stres, który będzie nas atakował podczas dnia. Wedle wszelkich dostępnych badań nawet dziesięć minut treningu rankiem, pozwala skutecznie poprawić nastrój na niemal cały dzień. Dodatkowo ćwiczenia pozwalają nam dotlenić mózg, zmuszając go do lepszej aktywności oraz nieznacznie obniżyć ciśnienie krwi.Efekty treningu zobaczymy zatem w ciągu dnia. Lepsza koncentracja będzie zagwarantowana, a dodatkowy prysznic, zdrowe i pożywne śniadanie, da nam dodatkową motywację do pracy. Ćwiczenia z rana nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, dzięki dotlenieniu mózgu, ale też pozwalają usprawnić umiejętność koncentracji i poprawiają pamięć.A wy? Jaką porę wybierzecie na wasze poranne ćwiczenia i aktywność fizyczną?Szukasz bardziej szczegółowych zasad i sztuczek , jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowie, a przy tym spodobał Ci się artykuł poranne ćwiczenia?
Weź indywidualną sesję dopasowaną tylko i wyłącznie do Twojej sytuacji

ROZPOCZNIJ I ZAMÓW NA JEDEN Z DWÓCH SPOSOBÓW
DIETA, TRENING:
+48 790-768-482
[email protected]

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert jest założycielem FITaktiv.pl. Kiedy nie trenuje ze swoimi klientami to układa dla nich diety i sprawia, że osiągają wymarzoną sylwetkę. Jako Twój trener personalny online możesz kontaktować się z nim poprzez zakładkę KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *