Spalanie kalorii. Kiedy spalić ich jak najwięcej? (prosta i potężna rada)
Spalanie kalorii. Kiedy spalić ich jak najwięcej? (prosta i potężna rada)

Spalanie kalorii. Kiedy spalić ich jak najwięcej? (prosta i potężna rada)

Spalanie kalorii. Kiedy spalić ich jak najwięcej? (prosta i potężna rada)


trener fit opublikowane przez Rafał Szrajnert o Lipiec 31, 2019

W jakich porach dnia uda nam się spalić najwięcej kalorii. Rano? Wieczorem? A może jednak po południu?Kiedy spalamy najwięcej kalorii? Przeczytaj i spalaj jak najwięcej!

Większość z nas zdecydowanie wybiera trening raczej wieczorową porą. Wiążę się z tym, że jesteśmy uzależnieni niestety od codziennych obowiązków oraz pracy. Ja sama wolę trenować rano, choć mój partner życiowy biega wieczorami.To jednak kwestia indywidualnych upodobań. Kiedy jednak trening ten jest najbardziej efektywny w zakresie spalania kalorii?Sam trening poranny ma wiele zwolenników, ale też zaprzysięgłych wrogów. Dla dużej części trenujących sam pomysł, aby skrócić sobie sen, dla godziny treningu nie jest szczególnie atrakcyjny. Najważniejsza jest jednak motywacja, dlatego postaram się wam pokazać jakie zalety niesie ze sobą poranne zmęczenie.Poranny treningZalety:Podstawową zaletą porannego treningu jest to, że jesteśmy wypoczęci. Nasz umysł pracuje sprawniej, a organizm lepiej reaguje na bodźce. Dzięki temu wszystkie ćwiczenia jesteśmy w stanie wykonać dokładniej i z większą starannością.Dodatkowo poranny trening przyśpiesza nasz metabolizm, co oznacza, że będziemy spalać większą ilość kalorii w trakcie dnia. Sam trening działa jak poranna kawa, daję nam energie, niezbędną do całodziennego funkcjonowania, a także pozwala polepszyć humor. Podczas ćwiczeń uwalniamy bowiem dużą liczbę endorfin, dzięki czemu dzień zaczynamy z uśmiechem.Każdy z nas przyzna też, że poranny trening choćby w upalne letnie dni, jest lepszym rozwiązaniem niż bieganie w południe czy w nocy. Sam trening poranny pomaga nam się lepiej zorganizować. Nie mamy jeszcze wszystkich obowiązków dziennych i nie jesteśmy tak bardzo zmęczeni, żeby szukać wymówek.Wady:Poranny trening ma też swoje wady. Niesie ze sobą większe ryzyko pojawienia się kontuzji. Ciało jest po wypoczynku i nie jest rozgrzane. Dlatego tak ważne jest pamiętanie o krótkiej rozgrzewce przed treningiem. Jeżeli trenujemy na czczo, to spalimy oczywiście więcej kalorii, ale także zredukujemy mięśnie.Trudniej jest też się nam rano zmobilizować do treningu. Nasz organizm ma mniej energii niż na przykład w południe. Ostatecznie treningu o tej porze dnia powinny zwłaszcza unikać osoby starsze, u których występuję ryzyko pojawiania się zawału serca.Popołudniowy treningZatem może rozwiązaniem jest trening popołudniowy? Wielu specjalistów twierdzi, że to właśnie trening po piętnastej jest najbardziej wskazany i najefektywniejszy, ale czy każdy z nas może sobie pozwolić na taki trening?

Zalety:Podczas treningu popołudniowego jesteśmy mniej narażeni na kontuzje, choć nadal powinniśmy pamiętać o rozgrzewce.Ćwiczenia, które wykonujemy, będą lepszej jakości, gdyż nasz organizm jest w pełni rozgrzany. Dodatkowo większość z nas woli trenować po południu i ze względu na zakończenie obowiązków także może. Ostatecznie trening taki pozwoli nam się odstresować po całym dniu pracy i sprawi, że będziemy mieli mniejszą ochotę na jedzenie. Dzięki temu wpłynie na mniejszą kaloryczność naszych obiadów.Wady:Elementarne ograniczenia w trenowaniu po południu tworzy samo życie. Większość z nas o tej godzinie jest bowiem jeszcze w pracy lub szkole.Często też po wypełnieniu wszystkich obowiązków, po prostu nie mamy ochoty na trening. Kiedy chcemy trenować na siłowni, musimy się liczyć z tym, że jest to pora, kiedy inni też wyrażają taką ochotę, co sprawia, że wiele urządzeń jest zajętych.Musimy też uważać, aby się nie przetrenować. Zbyt intensywny trening spowoduje kłopoty z zasypianiem.

Podsumowanie- spalanie kalorii, ile gubimy tłuszczu?Wartością jest sam trening. Kiedy się ruszacie, niezależnie od pory, to wpływacie pozytywnie na swoją kondycję fizyczną zdrowie i spalacie niepotrzebne nikomu kalorię. Trening powinien stać się uzależnieniem w pozytywnym tego słowa znaczeniu i najważniejsze jest to, że w ogóle chcecie trenować. Wasze motto powinno od dziś brzmieć:

„Dzień bez treningu jest dniem straconym”.Trening pozwoli wam zbliżyć się do wymarzonej sylwetki, a w wielu przypadkach po prostu ją uzyskać. To kiedy trenujecie, powinno być tylko waszym wyborem, a sam czas treningu musi być ustawiony tak, żeby nie kolidować z różnymi obowiązkami. Najważniejsze jest to, żebyście trenowali, a cierpliwość pokona wszelkie przeszkody. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednio zbilansowaną dietę i produkty pomagające schudnąć.Szukasz bardziej szczegółowych zasad i sztuczek , jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę i zdrowie, a przy tym spodobał Ci się artykuł spalanie kalorii ?
Weź indywidualną sesję dopasowaną tylko i wyłącznie do Twojej sytuacji

ROZPOCZNIJ I ZAMÓW NA JEDEN Z DWÓCH SPOSOBÓW
DIETA, TRENING:
+48 790-768-482
[email protected]

Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert
Rafał Szrajnert jest założycielem FITaktiv.pl. Kiedy nie trenuje ze swoimi klientami to układa dla nich diety i sprawia, że osiągają wymarzoną sylwetkę. Jako Twój trener personalny online możesz kontaktować się z nim poprzez zakładkę KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *