Niezwykłe właściwości wężownicy doceniła sama NASA. Ta długowieczna roślina, która powinna znaleźć swoje miejsce w każdej sypialni, wykazuje niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Główna zaletą sansewierii, popularnie zwanej wężownicą jest jej znacznie silniejsza niż większości innych roślin zdolność maksymalnego dotleniania naszych pomieszczeń w nocy. Wężownica ma pod tym względem wspaniałe właściwości. Nie wspominając o tym , że wysypianie się jest jednym ze sposobów jak radzić sobie ze stresem.
Podczas naszego nocnego wypoczynku roślina uwalnia duże ilości tlenu, jednocześnie pochłaniając dwutlenek węgla, jaki wydzielamy. Jest to składowa tego czym nazywamy zdrowy tryb życia. Swoje właściwości wężownica zawdzięcza swojemu pochodzeniu. Dzięki przystosowaniu do suchego i gorącego powietrza w Afryce może tak skutecznie natleniać nasze pomieszczenia. Wężownica oczyszcza powietrze. Czyste powietrze pomaga nam być bardziej produktywnym. Czyste powietrze poprawia również skupienie.
Agencja badawcza NASA wyróżnia wężownicę w grupie 18 roślin, wykazujących najefektywniejsze oczyszczanie powietrza, także poprzez wyłapywanie i rozkładanie związków toksycznych, szczególnie wszechobecnego formaldehydu.
Ten toksyczny związek ma najprawdopodobniej w długofalowym działaniu właściwości rakotwórcze. Na co dzień natomiast może wywoływać bóle głowy, osłabia odporność, obciąża układ oddechowy oraz wywołuje bezsenność. Czyli wszystko to, co przeszkadza w efektywnym nocnym odpoczynku.
Innym związkiem, z którym bez trudu rozprawia się wężownica, jest benzen. Jest to wszechobecny związek znajdujący się m.in.: w klejach i lakierach. Benzen wykazuje działanie rakotwórcze, a przy wysokim stężeniu powoduje bóle głowy, zaburza rytm pracy serca, a także powoduje obniżenie nastroju. Benzen zaburza także proces dotleniania mózgu. Pomoże Ci to być bardziej szczęśliwym.
Warunkiem dobrostanu wężownicy jest ciepło w pomieszczeniu, w którym przebywa. Zimą nie powinna ona spaść poniżej 15 stopni Celsjusza. Poza tym jest rośliną wyjątkowo wytrzymałą. Najbardziej szkodzi wężownicy przelewanie jej.
Sansewieria- wężownica (różne jej gatunki) pochodzą z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Jako roślina doniczkowa zasłynęła jako roślina niezwykle łatwa w pielęgnacji, zupełnie nie wymagająca oraz bardzo efektowna a na dodatek łatwa w rozmnażaniu.
Latem nie powinniśmy sansewierii podlewać częściej niż dwa razy w tygodniu, najlepiej ograniczając się do jednokrotnego podlewania na tydzień. Latem możemy także roślinę nawozić odżywkami o niewielkiej zawartości azotu, nie wolno robić tego w pozostałe pory roku. Zimą języki teściowej nie powinny być podlewane częściej niż raz na trzy tygodnie.
Tak dobrze przeczytałeś, wężownica ma też nazwę język teściowej!
Wyjątkowo masywna i toporna w swoim kształcie odmiana wężownicy o grubych liściach i wyprostowanym pokroju. Posiada piękną, pionową sylwetkę, która świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Wężownica cylindrica tworzy wolno wzrastające kępy o grubych, cylindrycznych liściach ciemno zielonej barwy z delikatnymi, jaśniejszymi dodatkami.
W przeciwieństwie do tego jak rośnie wężownica cylindryczna, wężownica gwinejska rośnie rozłożyście. Sansewieria gwinejska ma strzelisty pokrój. Rośnie wolno, po kilku latach dorasta do 75 cm wysokości.
ROZPOCZNIJ I ZAMÓW NA JEDEN Z DWÓCH SPOSOBÓW
DIETA, TRENING:
+48 790-768-482
info@rafalszrajnert.pl
[mc4wp_form id=”468″]
Darmowe Wiadomości o Zdrowiu, Treningu, Suplementacji i Diecie na Twoją Skrzynkę Email!
Cześć,
przygotowałem dla Ciebie fitness QUIZ!
Zobacz jaki plan najlepiej pasuje do Twojej sylwetki: quiz
Cześć,
przygotowałem dla Ciebie fitness QUIZ!
Zobacz jaki plan najlepiej pasuje do Twojej sylwetki: quiz